4 lipca 2011

Adidas Response Stability (Cz. I)

Test męskich butów do biegania Adidas Response Stability

Przedmiot i charakter testu

 • Model: Adidas Response Stability, męskie
 • Przebieg: ok. 124 km, w tym Accreo Ekiden (zmiana 10 km) oraz V Grodziski Półmaraton Słowaka
 • Gdzie testowane: nawierzchnie utwardzone (asfalt, beton, kostka brukowa), a także drogi leśne i parkowe
 • Warunki pogodowe podczas testu: buty testowane w okresie wiosenno-letnim (maj-lipiec), w zakresie temperatury od +15 do +25°C, zarówno w warunkach suchych, jak i wilgotnych

Wrażenie ogólne

Na pierwszy rzut oka buty prezentują się dość... „typowo”. Design nie odbiega zbytnio od innych modeli butów do biegania, ale bynajmniej nie można powiedzieć , że są brzydkie. Połączenie kolorów szarego z czerwonym, wraz ze srebrnymi (odblaskowymi) elementami tworzy całkiem ciekawą kompozycję. Uwagę przykuwa dosyć gruba (zwłaszcza w tylnej części buta) podeszwa.
Od pierwszego włożenia odczuwa towarzyszy odczucie pełnego komfortu – noga w bucie nie jest ani luźna, ani zbytnio opięta.
Fot.: Michał Wyszomierski
Cechy biomechaniczne

Amortyzacja
Za zapewnienie komfortu oraz sprężystości w okolicach pięty, jak również dynamicznej sprężystości w przedniej części stopy odpowiadać ma zastosowany system adiPRENE®. I trzeba przyznać, że spełnia swoje zadanie. Pod tym względem buty doskonale sprawdzają się zarówno na twardych nawierzchniach, jak i tych nieutwardzonych. Dopiero na nasączonym po obfitych opadach leśnym podłożu powstaje coś, co ja nazywam „efektem biegania po gąbce” (lub też „nachalną amortyzacją”), ale na takim podłożu efekt taki odczuwalny byłby nawet przy bieganiu boso.

Stabilizacja
Buty, jako przeznaczone dla osób z nadmierną pronacją stopy, posiadają lepsze podparcie w środkowej części stopy – uzyskane dzięki rozwiązaniom TORSION® SYSTEM oraz Pro-Moderator.
Koniec treningu, Tata - ściągaj te buty...

3 komentarze:

 1. Widać, że córka ma ochotę przymierzyć tatowy obuw :)

  OdpowiedzUsuń
 2. @Hania, Młoda paradowała już po mieszkaniu w moich butach do biegania, ale to chyba jednak nie te były...

  OdpowiedzUsuń
 3. coś mi się wydaje, że z uroczej blondyneczki wyrośnie fenomenalna biegaczka ;)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...