15 stycznia 2010

Studniówka

Obchodzę dzisiaj tak jakby (no właśnie)... studniówkę. Ogłosiełem już światu, że chciałbym przebiec maraton oraz, że chciałbym aby po raz pierwszy doszło do tego podczas IX Cracovia Maraton, do którego pozostało właśnie sto dni.

Dzisiaj też wyczytałem na stronach miasta Krakowa informację o pierwszym posiedzeniu Komitetu Organizacyjnego zawodów:
Na spotkaniu powołanego przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego Komitetu Organizacyjnego IX Cracovia Maraton przedstawiono aktualny regulamin zawodów. Zaprezentowana została zaprezentowana tegoroczna trasa maratonu i przybliżono program imprezy. Start i meta zawodów będzie miała miejsce przy alei 3 Maja. Uczestnicy będą biegli między innymi Bulwarami Wiślanymi koło Wawelu, ulicami Starego Miasta, a następnie w kierunku Nowej Huty, by - po pokonaniu pętli w najstarszej części tej dzielnicy - zawrócić w kierunku krakowskich Błoń. „Trasa o długości 42,195 km posiada licencję AIMS oraz PZLA” mówi Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej, który odpowiada za organizację maratonu.
Niestety nie udało mi się jeszcze znaleźć trasy w formie graficznej, ale wygląda na to, że nie będzie się ona wiele różnić (o ile nie w ogóle) od tej z VIII edycji biegu:

A przede mną jeszcze 99 dni żmudnych przygotowań...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...